Historia GSi Klub Polska

9 maja 1837 w Rüsselsheim urodził się Adam Opel niemiecki przemysłowiec, który w 1862 r. założył w rodzinnej miejscowości koło Frankfurtu fabrykę maszyn do szycia. Od 1866 fabrykę produkującą również rowery i dał początek firmie motoryzacyjnej Opel. W roku 1936 powstał pierwszy Kadett. Kilkadziesiąt lat później, wraz z premierą Kadetta E, światło dzienne ujrzała seria Grand Sport Injection i od niej się wszystko zaczęło.

.

Tymczasem w 2005 w Polsce, kilku zapaleńców rozsianych po Polsce postanowiło wyszukać miejsce w Internecie, dzięki któremu będą mogli dzielić się swoją pasją. Jak to często bywa, poszukiwania te zakończyły się fiaskiem i kolega STAR uznał, że najwyższy czas zmienić ową sytuację i tak narodził się pomysł na pierwsze w Polsce forum GSi Maniaków. Z pomocą Mervina i Toma postawili pierwsze forum (www.gsi.xon.pl) na darmowym serwerze, gdzie zaczęły się rozmowy o GSI i gdzie zaczęło się realizować marzenie chłopaków o Klubie zrzeszającym takich pasjonatów sportowych modeli opla jak oni sami.

.

Prężny rozwój forum zaowocował decyzją o wykupieniu domeny z prawdziwego zdarzenia już dwa miesiące po powstaniu pierwszego forum założonego przez Stara, Toma i Mervina. W głosowaniu na forum zwyciężył obecny adres – www.gsiklub.pl – i w ciągu kilku pracowitych nocy forum przeniosło się na nowy, bardziej przyszłościowy adres. Był 21. Marca 2006 roku. W 2007 roku odbył się pierwszy, ogólnopolski zlot GSi Klub Polska w Tomaszowie Mazowieckim, a w kolejnych latach sportowe ople odwiedziły Zamość, Kielce i Olsztyn.

.
Od tamtego czasu minęło już pięć lat, podczas których Klub rozwijał się i poważniał w oczach. Z prostego forum na którym GSi Maniacy wymieniali się uwagami odnośnie swoich maszyn, powstała sprawnie funkcjonujący klub samochodowy. Do dzisiaj zostało kilku moderatorów i aktywnych klubowiczy z początków istnienia pierwszego forum. Dziś GSi Klub to ponad 3000 zarejestrowanych użytkowników, ponad 40 zaangażowanych w życie Klubu Klubowiczów i Przyjaciół Klubu. Gsi Klub to także coroczne zloty ogólnopolskie oraz prężnie działające regionalne ekipy – w Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Olsztynie, Warszawie i wielu innych miastach w Polsce. Gsi Klub to ponad 100000 postów na forum, będącym prawdziwym kompendium wiedzy o GSi i OPC, a także miejscem wymiany zdań posiadaczy sportowionych Opli z całego kraju.

.

Istniejący od 2006 roku GSi Klub Polska zrzesza posiadaczy Grand Sport Injection. Jeżeli i ty jesteś posiadaczem jednego z tych magicznych samochodów, dołącz do Nas ! Poczuj prawdziwą magię GSi – Gniewnych aut, Szczęśliwych właścicieli i Inspiracji, dającej siłę do dbania o nie !

.

Autorzy: Tom & Dudek
About

Witamy na stronach GSi Klub Polska. Klubu zrzeszającego posiadaczy usportowionych wersji Opla - Grand Sport Injection oraz Opel Performance Center

Zarejestruj się dziś i poczuj magie GSi !

Categories